Каталог

Новости

Это интересно

Особенности некоторых пород собак

Пекинес по имени Пагги из Техаса вошел в книгу рекордов…

Коты и валерьянка

Ученые пришли к заключению, что кошачья любовь к валерьянке существует…

Варроадез показал высокую эффективность по оздоровлению пасек от варроатоза.


Варроадез  - предупреждает варроатоз и акарапидоз, то…

Деревня собак

В Бразилии есть не совсем обычная деревня, в которой живут…

Факты из жизни собак

Собаки умеют смеяться. Их смех – это повторяющееся фырканье.…

Оказывается кошки различают цвета.

В науке долгое время существовало мнение о  том, что кошки…

Врачи рекомендуют:

ежедневная порция меда для взрослого человека должна составлять 60-100 г…

Фотоконкурсы домашних любимцев!

Пусть Ваше красивое домашнее животное выиграет приз для Вас!

Факты из жизни пчел:

пчела может улететь от улья почти на 8 км и…

Собаки умеют завидовать

Собаки способны испытывать чувство зависти, свидетельствуют результаты серии экспериментов,…

               
           

Чиє волосся їдять волосоїди?

Волосоїди - це паразити, які нарівні з блохами і вошами приносять великі неприємності як тварині, на якій вони мешкають, так і господареві.

Блохи, воші і волосоїди паразитують на тваринах, якщо їх рідко чистити, не купати і не обробляти проти цих ектопаразитів.

Волосоїди - це ектопаразити ссавців, які перебувають в шерсті тварин і вражають шерстяний покрив. Розвиваються волосоїди за типом неповного перетворення на тілі господаря. Самки протягом життя відкладають 50-70 яєць (гнид), приклеюючи їх до шерсті тварин: світлі (схожі на лупу) або темні гниди. Дорослі паразити зазвичай жовтого або світло-коричневого кольору і за розміром в середньому 0,8-2 мм.

Волосоїди харчуються епідермальними клітинами, виділеннями сальних залоз і кров'ю. Їх життєдіяльність викликає у тварин свербіж, розчеси, випадання волосся і гіперкератоз шкіри.

Хвороби, що викликаються у домашніх тварин волосоїдами називаються тріходектозами (син. малофагози). Волосоїди часто селяться на кішках, собаках, морських свинках і кроликах.

Для визначення наявності цих паразитів у тварини необхідно ретельно оглянути поверхню його тіла. Зручно це робити, розсунувши шерсть або провівши рукою проти шерсті вихованця. Якщо пильно придивитися, то можна побачити яйця паразитів, прикріплені до шерстинок.

Основними симптомами присутності волосоїдів на тілі тварин є сильний свербіж, при якому, домашній улюбленець розчісує уражені шкірні покриви аж до крові. Відповідно на тілі з'являються ділянки без шерсті, а також розвиваються дерматити. При цьому собаки та коти стають неспокійними, втрачають спокій, у них знижується увага, стають неслухняними, нервовими і знесиленими. Тварини постійно намагаються самостійно знищити цих паразитів доступними їм способами.

Найбільш схильною до інвазії ділянкою тіла тварини, в даному випадку є хвіст, особливо коренева його частина, а також кінцівки тварин з внутрішньої сторони.

Крім значного дискомфорту для шкіри тварини, небезпека волосоїдів полягає ще й у тому, що собачі і котячі волосоїди є проміжними хазяїнами паразитичного стрічкового хробака - тиквовидного ціп'яка (Dipylidium caninum), збудника діпілідіозу. І тому несвоєчасне знищення волосоїдів, як втім і бліх, може загрожувати домашнім вихованцям гельмінтозами.

Волосоїди можуть паразитувати на тваринах незалежно від пори року. Причому зараження може відбутися не тільки від уже хворих тварин, а й через предмети, до яких доторкалася заражене тварина.

Для лікування використовують інсектицидні краплі, спреї, емульсії, мазі й шампуні.

Для боротьби з волосоїдами застосовують ті ж препарати, що і для боротьби з блохами. Тобто спеціальні краплі, нашийники, спреї і шампуні повинні допомогти в цьому питанні. Так, наприклад, собак можна обробити спреєм Больфо, Барс або Фронтлайн, кішок - спреєм Барс або Дана-спреєм, а гризунів спреєм для гризунів 8 в 1. Спреєм досить обробити тварину один раз, а потім обов'язково повторити обробку через 10-14 днів, оскільки інкубаційний період гнид становить 14 днів.

Також існують спеціальні мазі для тварин, наприклад, мазь аверсектінова, яку застосовують для лікування собак, кішок, хутрових звірів і кроликів, наносячи її на уражену поверхню шкіри тварини.

Ще для боротьби з волосоїдами можна використовувати антипаразитарні шампуні, такі як Барс шампунь для собак і кішок, Луговий шампунь інсектицидний для собак і кішок або Шампунь проти ектопаразитів для собак / котів із серії Фітоеліта.

Тобто, якщо Ви виявили на Вашому домашньому вихованцю волосоїдів, не лякайтеся: існує достатньо ефективних препаратів від волосоїдів, які можна придбати в звичайній ветеринарній аптеці.


Закрыть

Задайте вопрос специалисту

Ваше имя:
Контактный e-mail:
Ваш вопрос: