Каталог

Новости

Это интересно

Особенности некоторых пород собак

Пекинес по имени Пагги из Техаса вошел в книгу рекордов…

Собаки умеют завидовать

Собаки способны испытывать чувство зависти, свидетельствуют результаты серии экспериментов,…

Оказывается кошки различают цвета.

В науке долгое время существовало мнение о  том, что кошки…

Факты из жизни собак

Собаки умеют смеяться. Их смех – это повторяющееся фырканье.…

Фотоконкурсы домашних любимцев!

Пусть Ваше красивое домашнее животное выиграет приз для Вас!

Коты и валерьянка

Ученые пришли к заключению, что кошачья любовь к валерьянке существует…

Врачи рекомендуют:

ежедневная порция меда для взрослого человека должна составлять 60-100 г…

Деревня собак

В Бразилии есть не совсем обычная деревня, в которой живут…

Факты из жизни пчел:

пчела может улететь от улья почти на 8 км и…

Варроадез показал высокую эффективность по оздоровлению пасек от варроатоза.


Варроадез  - предупреждает варроатоз и акарапидоз, то…

Діагностика та лікування вошей у коня

Воші коней - це маленькі комахи з плоским тілом, що максимально можуть досягати 2-4 мм в довжині. Враховуючи це, ъх досить важко виявити при ранній інвазії.

Воші коня можна розділити на два типи: ті, що харчуються за допомогою утиску і ті, що харчуються за допомогою всмоктування. Воші коні - це маленькі комахи з плоским тілом, що максимально можуть досягати 2-4 мм в довжині. Цей факт робить їх важкими у виявленні при ранній інвазії. Воші коні харчуються шкірою та фізичними рідинами, що витягуються при цьому. Воші розмножуються в масивних оболонках, що нарощуються протягом холодних зимових місяців, і здатні проживати в різних областях тіла тварини від оболонки до хвоста і гриви.

Воші коня бувають двох видів: Haematopinus asini (недосвідчена воша) і Damalinia ravno (пухопероедами). Перший вид найчастіше знаходиться в коренях гриви і чубка, а також навколо основи хвоста і на волоссі вище копита. Другий вид воліє оселятися на більш зручних волосяних ділянках тіла - шиї, флангів, основи хвоста.

Присутність вошей у коня супроводжується сверблячкою і шкірним роздратуванням, що призводить до протирання, подряпин і пошкодження інвазованих областей. У важких випадках може бути втрата волосся і місцева скарифікація. Надзвичайна інвазія може викликати анемію. До симптомів наявності вошей у коня відносяться:

·         Втрата волосся на плечах, шиї та інших ділянках тіла;

·         Втрата блиску шерсті;

·         Сплутаність волосся хвоста і гриви;

·         Свербіж шкіри;

·         Ущільнення в шкірі;

·         Чухання тварини об стіни та інші предмети;

·         Анемія з триваючою втратою крові при більш важких випадках.

До інвазії вошей більш схильні ті коні, що мають слабку імунну систему. При вмісті великої кількості коней разом може статися інвазія навіть самих здорових тварин. Цикл зараження досить короткий, адже гниди на волоссі абсолютно непомітні.

Щоб діагностувати воші у коней не обов'язково залучати ветеринарного лікаря. Але коли справа доходить до лікування вошей коні, тоді консультація ветеринара просто необхідна. Постановка діагнозу заснована на візуальному виявленні вошей. Для цього волосся розділяють, і ретельно досліджують шкіру і найближчі частині оболонки. Найкраще проводити процедуру в закритому приміщенні і при хорошому освітленні. Важливо ретельно оглянути шерсть на шиї, обличчі, вухах, подгрудка, основі хвоста. Воші коней досить активні і жваві, і можуть бути помічені рухомими через волосся.

Підрізання оболонки - це найкращий крок у лікуванні вошей у коня. Справа в тому, що чим товще оболонка, тим більше вошей. Це пояснює той факт, що в зимові місяці воші розмножуються у великих кількостях. Лікування вошей необхідно проводити кожні два тижні, адже їх життєвий цикл короткий і менш часте лікування може дати їм достатньо часу для повторного розповсюдження. Найкращим методом лікування вошей і бліх коні є застосування інсектицидних засобів, що найчастіше мають вигляд порошку і призначені для знищення паразитів та очищення оболонки. Лікування необхідно проводити доти, поки всі воші не будуть ліквідовані.

Купити протипаразитні препарати для коней, наприклад,

Бутокс-50 (1 амп.х 1 мл),

Дельтанол (1 фл.х 100 мл),

Неостомазан (1 амп.х 5 мл),

Алезан спрей-репеллент (500 мл)

та інші ветпрепарати для тварин можете в інтернет ветеринарній аптеці Юсна Супер Біо.


Закрыть

Задайте вопрос специалисту

Ваше имя:
Контактный e-mail:
Ваш вопрос: