Каталог

Новости

Это интересно

Коты и валерьянка

Ученые пришли к заключению, что кошачья любовь к валерьянке существует…

Варроадез показал высокую эффективность по оздоровлению пасек от варроатоза.


Варроадез  - предупреждает варроатоз и акарапидоз, то…

Фотоконкурсы домашних любимцев!

Пусть Ваше красивое домашнее животное выиграет приз для Вас!

Собаки умеют завидовать

Собаки способны испытывать чувство зависти, свидетельствуют результаты серии экспериментов,…

Факты из жизни собак

Собаки умеют смеяться. Их смех – это повторяющееся фырканье.…

Врачи рекомендуют:

ежедневная порция меда для взрослого человека должна составлять 60-100 г…

Факты из жизни пчел:

пчела может улететь от улья почти на 8 км и…

Особенности некоторых пород собак

Пекинес по имени Пагги из Техаса вошел в книгу рекордов…

Деревня собак

В Бразилии есть не совсем обычная деревня, в которой живут…

Оказывается кошки различают цвета.

В науке долгое время существовало мнение о  том, что кошки…

               
           

Як лікувати та діагностувати воші у коня?

Вчасна діагностика та лікування вошей у коня дозволить швидко позбавитися цієї неприємної хвороби.

Кінська воша харчується тільки кров'ю непарнокопитних (коней, ослів, мулів). Джерелом зараження є хворі тварини. Коні заражаються шляхом безпосереднього контакту з хворими, рідше - через предмети догляду. Вшивість частіше зустрічається в стійловий період при скупченому утриманні в темних, сирих стайнях, при недостатньому годуванні і відсутності систематичного чищення шкіри. У цей час воші розселяються по всьому тілу тварин. У пасовищний період, в результаті линьки і інтенсивного сонячного опромінення, кількість вошей зменшується. Вони залишаються в міжщелепному просторі, біля вух, під гривою, в пахах, на щітках ніг.

Воші повзають по тілу і укусами викликають роздратування рецепторів шкіри. При укусах в шкіру вводиться токсична слина, а в ранках на тілі створюються хороші умови для розвитку мікрофлори. Основна ознака наявності вошей у коня є сильний свербіж шкіри. Хворі коні часто і сильно чешуть і гризуть уражені вошами ділянки шкіри. Занепокоєння більш виражено у нічний час. Волосся спочатку наїжачується, а згодом обламується і випадає. На ділянках з великою кількістю вошей шкіра запалена, з'являються ділянки, розчеси, скоринки, шкіра потовщується і лущиться. Коні худнуть, стають менш працездатними.

Діагноз ставлять з виявлення гнид і вошей на прикореневій частині волосяного покриву. Вошивість слід відрізняти від паразитування волосоїдів, корости, грибкових уражень та інших захворювань шкіри.

Проти вошей коней двічі обробляють інсектицидами з інтервалом 10-12 діб. Застосовують розчини неоцідолу (0,1%), стомозану (0,05%), бутоксу (0,0025%), оксамату (3,0-5,0%) та ін. Препарати наносять на шерсть до повного її змочування. Зручні для застосування та ефективні препарати в аерозольних балонах: акродекс, дерматозоль, перол, інсектол, оксалан з розрахунку 40-60 г на тварину. З системно діючих препаратів застосовують івомек, еквалан, цидектіна, аверсект - 2 (фармацин) та інші, відповідно до інструкцій. Забороняється переводити уражених вошами тварин з одного приміщення в інше. Основна профілактика вошей у коней - регулярне чищення шкірного покриву коней.

При дотриманні всіх правил зоогігієни Ви зможете уникнути цієї не приємної хвороби.


Закрыть

Задайте вопрос специалисту

Ваше имя:
Контактный e-mail:
Ваш вопрос: