Каталог

Новости

Это интересно

Оказывается кошки различают цвета.

В науке долгое время существовало мнение о  том, что кошки…

Врачи рекомендуют:

ежедневная порция меда для взрослого человека должна составлять 60-100 г…

Собаки умеют завидовать

Собаки способны испытывать чувство зависти, свидетельствуют результаты серии экспериментов,…

Факты из жизни собак

Собаки умеют смеяться. Их смех – это повторяющееся фырканье.…

Коты и валерьянка

Ученые пришли к заключению, что кошачья любовь к валерьянке существует…

Факты из жизни пчел:

пчела может улететь от улья почти на 8 км и…

Варроадез показал высокую эффективность по оздоровлению пасек от варроатоза.


Варроадез  - предупреждает варроатоз и акарапидоз, то…

Особенности некоторых пород собак

Пекинес по имени Пагги из Техаса вошел в книгу рекордов…

Фотоконкурсы домашних любимцев!

Пусть Ваше красивое домашнее животное выиграет приз для Вас!

Деревня собак

В Бразилии есть не совсем обычная деревня, в которой живут…

               
           

Як лікувати та діагностувати воші у коня?

Вчасна діагностика та лікування вошей у коня дозволить швидко позбавитися цієї неприємної хвороби.

Кінська воша харчується тільки кров'ю непарнокопитних (коней, ослів, мулів). Джерелом зараження є хворі тварини. Коні заражаються шляхом безпосереднього контакту з хворими, рідше - через предмети догляду. Вшивість частіше зустрічається в стійловий період при скупченому утриманні в темних, сирих стайнях, при недостатньому годуванні і відсутності систематичного чищення шкіри. У цей час воші розселяються по всьому тілу тварин. У пасовищний період, в результаті линьки і інтенсивного сонячного опромінення, кількість вошей зменшується. Вони залишаються в міжщелепному просторі, біля вух, під гривою, в пахах, на щітках ніг.

Воші повзають по тілу і укусами викликають роздратування рецепторів шкіри. При укусах в шкіру вводиться токсична слина, а в ранках на тілі створюються хороші умови для розвитку мікрофлори. Основна ознака наявності вошей у коня є сильний свербіж шкіри. Хворі коні часто і сильно чешуть і гризуть уражені вошами ділянки шкіри. Занепокоєння більш виражено у нічний час. Волосся спочатку наїжачується, а згодом обламується і випадає. На ділянках з великою кількістю вошей шкіра запалена, з'являються ділянки, розчеси, скоринки, шкіра потовщується і лущиться. Коні худнуть, стають менш працездатними.

Діагноз ставлять з виявлення гнид і вошей на прикореневій частині волосяного покриву. Вошивість слід відрізняти від паразитування волосоїдів, корости, грибкових уражень та інших захворювань шкіри.

Проти вошей коней двічі обробляють інсектицидами з інтервалом 10-12 діб. Застосовують розчини неоцідолу (0,1%), стомозану (0,05%), бутоксу (0,0025%), оксамату (3,0-5,0%) та ін. Препарати наносять на шерсть до повного її змочування. Зручні для застосування та ефективні препарати в аерозольних балонах: акродекс, дерматозоль, перол, інсектол, оксалан з розрахунку 40-60 г на тварину. З системно діючих препаратів застосовують івомек, еквалан, цидектіна, аверсект - 2 (фармацин) та інші, відповідно до інструкцій. Забороняється переводити уражених вошами тварин з одного приміщення в інше. Основна профілактика вошей у коней - регулярне чищення шкірного покриву коней.

При дотриманні всіх правил зоогігієни Ви зможете уникнути цієї не приємної хвороби.


Закрыть

Задайте вопрос специалисту

Ваше имя:
Контактный e-mail:
Ваш вопрос: