Каталог

Новости

Это интересно

Фотоконкурсы домашних любимцев!

Пусть Ваше красивое домашнее животное выиграет приз для Вас!

Коты и валерьянка

Ученые пришли к заключению, что кошачья любовь к валерьянке существует…

Факты из жизни собак

Собаки умеют смеяться. Их смех – это повторяющееся фырканье.…

Особенности некоторых пород собак

Пекинес по имени Пагги из Техаса вошел в книгу рекордов…

Факты из жизни пчел:

пчела может улететь от улья почти на 8 км и…

Врачи рекомендуют:

ежедневная порция меда для взрослого человека должна составлять 60-100 г…

Деревня собак

В Бразилии есть не совсем обычная деревня, в которой живут…

Собаки умеют завидовать

Собаки способны испытывать чувство зависти, свидетельствуют результаты серии экспериментов,…

Оказывается кошки различают цвета.

В науке долгое время существовало мнение о  том, что кошки…

Варроадез показал высокую эффективность по оздоровлению пасек от варроатоза.


Варроадез  - предупреждает варроатоз и акарапидоз, то…

               
           

Паразитарні хвороби кролів: шляхи зараження, ознаки, лікування

Паразитарні хвороби кроликів приносять величезну шкоду господарству, адже боротися з ними досить складно. Найбільш поширені паразитарні захворювання кролів, їх ознаки, шляхи зараження та методи лікування, розглядаються у статті.

У кроликів часто діагностують наявність одноклітинних та багатоклітинних паразитів. Паразитарні хвороби кроликів приносять величезну шкоду господарству, адже боротися з ними досить складно. До паразитарних хвороб кроликів відносяться: короста, кокцидіоз, гельмінтози та наявність членистоногих паразитів. Розглянемо детально ознаки, шляхи зараження та лікування цих хвороб висловухих кроликів.

Короста – це паразитарне захворювання кроликів, що має хронічних характер та викликається паразитом – коростявим кліщем. Зараження відбувається при безпосередньому контакті із хворою твариною, а також через руки, одяг та предмети побуту. Захворювання проявляється у втраті апетиту, поганому рості, неспокої, тварина постійно розчісує уражені ділянки шкіри, а шерсть втрачає свою привабливість. Для лікування цієї паразитарної хвороби кроликів застосовують скипидар, 3%-вий розчин хлорофосу, 60%-вий розчин гіпосульфіту, солідолову мазь Рибакова, 33%-вий розчин бісульфіту натрію, 5-10%-вий розчин соляної кислоти.

Кокцидіоз – паразитарне захворювання кролів, що викликається кокцидіями – одноклітинні паразити класу споровиків. Частіше кокцидіоз спостерігається у кроликів, віком до 4-х місяців. Хвороба небезпечна тим, що відбувається руйнування клітин кишечника та печінки, що в результаті призводить до смерті тварини. Зараження відбувається через корм, воду та материнське молоко. Хвороба проявляється у виснаженні тварини, порушенні процесу травлення, збільшені живота, наявності проносу, слизові оболонки набувають жовтого кольору, шерсть стає скуйовдженою та матовою. При гострій формі захворювання можуть спостерігатися раптові судомні напади та характерні плавальні рухи кінцівок. Лікування заключається в прийомі сульфадиметоксину (один раз на день) у дозі 0,2 г на 1 кг живої ваги в перший день та по 0,1 г/кг надалі. Через п’ять днів роблять перерву у лікуванні, а потім повторюють. Також ветеринари призначають по 0,4 г норсульфазолу на п’ять днів.

Гельмінтози – паразитарні захворювання кролів, збудником яких є безхребетні гельмінти. У кроликів можуть паразитувати гельмінти, класу круглих (нематод) та стрічкових (цестод) черв’яків і сосальщики (трематоди). Наявність паразитів небезпечне тим, що вони вражають більшість внутрішніх органів (печінка, нирки, кишечник, серце, мозок) і тканин (м’язи, кістки). Як правило, ці паразитарні хвороби кроликів протікають без видимих клінічних симптомів, але суттєво впливають на продуктивність тварин. Ознакою прояву захворювання може бути лише сильний свербіж в області анального отвору, тому тварина постійно треться об підлогу та стінки. Іноді спостерігається пронос або ж закреп, в калових масах помітний білий чи зелений слиз. У хворих тварин помітне раптове схуднення. Лікування включає проведення дегельмінтизації у тварин, старше 3-місячного віку.

Членистоногі паразити, до яких відносяться кліщі та комахи, викликають у тварин свербіж в місцях укусу. Ці паразитарні захворювання небезпечні тим, що комахи являються переносниками багатьох небезпечних інфекцій. З цієї причини необхідно регулярно проводити обробку тварин 5-10%-вим дустом гексохлорана або суміші нафталіну і тютюнового пилу.  


Закрыть

Задайте вопрос специалисту

Ваше имя:
Контактный e-mail:
Ваш вопрос: